Lekcje angielskiego

Po co uczyć się angielskiego?

Angielski stał się drugim najczęściej używanym językiem na świecie. Wszystkie prognozy sugerują, że w najbliższej przyszłości ten trend się nie zmieni. W ten sposób dochodzi się do wniosku, że znajomość języka angielskiego jest niezbędna w różnych dziedzinach – pracy, podróży, edukacji. Ale jakie są najskuteczniejsze sposoby nauki języka angielskiego? Którą drogę wybrać? I na koniec, ile czasu zajmie podniesienie poziomu angielskiego. W tym artykule odpowiemy na te i inne powiązane pytania.

Przegląd metod nauki języka angielskiego

Poznajmy najpierw możliwości uczenia się. Istnieje kilka możliwości nauki języka angielskiego:

Wszystkie te metody mają swoje plusy i minusy. Ich ocena ułatwi wybór najlepszej dla Ciebie metody.

Jak samodzielnie uczyć się angielskiego?

W tym artykule omówiliśmy już samokształcenie . Oto kilka kluczowych punktów. Podczas samodzielnej nauki angielskiego najważniejsza jest determinacja i trzymanie się celów. Jeśli chcesz sam nauczyć się języka angielskiego, możesz wybierać spośród gadżetów do nauki języka angielskiego, książek lub kursów do samodzielnej nauki, zwykle składających się z ćwiczeń dźwiękowych, wizualnych i gramatycznych.
Należy wspomnieć, że podczas samodzielnej nauki bardzo ważne jest, aby wybrać metodę uczenia się, która pomaga rozwijać umiejętności mówienia. Spośród rozwiązań dostępnych obecnie na rynku, kurs Lektor Personalny jest prawdopodobnie jedynym programem do samodzielnej nauki, który nie tylko pomaga opanować nowe słownictwo i niezbędną gramatykę, ale także na każdym kroku rozwija umiejętności mówienia.

nauka języka angielskiego z native speaker
nauka języka angielskiego z native speaker

Kiedy wybrać lekcje angielskiego?

To prawdopodobnie najstarszy i najbardziej tradycyjny sposób nauki języka angielskiego. Jednak w ostatnich latach pojawiło się wiele nowych możliwości. Wcześniej musiałem zatrudnić nauczyciela angielskiego lub dołączyć do grupy i dojeżdżać na zajęcia. Popularne stało się uczenie się na odległość, głównie z wykorzystaniem programów telekonferencyjnych. Jest więc naprawdę wiele możliwości wyboru w zależności od indywidualnych potrzeb.
To właśnie Twoje potrzeby powinny być brane pod uwagę przy rozważaniu lub wyborze lekcji na żywo. Otrzymasz więcej osobistej uwagi na lekcjach indywidualnych; nauka w grupie stworzy więcej okazji do dynamicznych zajęć i gier językowych.

Takie podejście polecane jest osobom, dla których komunikacja na żywo jest szczególnie ważna i dla których kontakt z nauczycielem pomaga utrzymać motywację do osiągnięcia celu. Jeśli szukasz nauczyciela języka angielskiego, zalecamy skontaktowanie się z jedną z najlepszych szkół języka angielskiego na Śląsku, Zabrze, Gliwice – Lektor Personalny

Czym jest uczenie hybrydowe i jaka metoda jest dla mnie najlepsza?

Uczenie hybrydowe

W tej chwili często słyszymy w mediach o uczeniu hybrydowym. Tylko ten termin nie zawsze jest używany poprawnie. Uczenie hybrydowe można opisać jako połączenie uczenia się samodzielnego i tradycyjnego. W takim przypadku uczeń uczy się indywidualnie iz nauczycielem. Jest to prawdopodobnie jeden z najskuteczniejszych sposobów uczenia się, ponieważ istnieje wiele możliwości ćwiczenia i doskonalenia.
Doskonałym przykładem samokształcenie byłoby użycie Lektor Personalny Zabrze, Gliwice, Śląsk programu w kursów. Wyobraź sobie, że spędzasz 15 minut dziennie na doskonaleniu swoich umiejętności mówienia i słownictwa oraz spotykasz się z nauczycielem kilka razy w tygodniu w grupie lub indywidualnie – zadając na żywo wszystkie ważne dla Ciebie pytania, omawiając subtelności gramatyczne i stosując własne umiejętności. Nauka w ten sposób może osiągnąć naprawdę imponujące rezultaty w stosunkowo krótkim czasie.

Poziom angielskiego i jak długo zajmie jego podniesienie?

Aby odpowiedzieć na to pytanie, zacznijmy od metafory. Wyobraź sobie budowę domu. Najpierw kładzie się fundamenty, buduje pudło domu, montuje okna i drzwi, a na koniec wykonuje się wykończenie zewnętrzne i wewnętrzne. Proces nauki języka angielskiego jest dość podobny. Zaczynasz od podstaw – uczysz się najczęściej używanych słów i używaj ich w prostych strukturach gramatycznych. Potem stopniowo budujesz swoje granice – uczysz się posługiwać różnymi czasami języka, urozmaicasz słownictwo często używanymi wyrażeniami i przymiotnikami, próbujesz porozumiewać się na żywo. Następnie wzmacniasz swój „dom językowy” i „dokładasz do końca” – poszerzasz zasób słownictwa, czytasz książki, oglądasz filmy w oryginalnym języku, rozwijasz umiejętności mówienia.

Opierając się na tej metaforze, musisz zacząć od zrozumienia, na jakim etapie jesteś w tej chwili. Ponieważ uczysz się angielskiego, najlepszym sposobem jest przystąpienie do testu poziomu . Znajomość swojego poziomu języka angielskiego pozwoli Ci lepiej ocenić swoje potrzeby. Testy znajomości języka angielskiego trwają tylko 10 minut.

Gdy znasz swój poziom angielskiego, możesz ocenić następujące dane:

  • Ucząc się samodzielnie języka angielskiego, korzystając z aplikacji przez około 30 minut dziennie, poziom angielskiego można podnieść z A0 do B2+ w 2,5 roku. To oznacza niesamowity postęp. Wyobraź sobie, że w ogóle nie znasz języka, a po kilku latach możesz się w nim całkowicie swobodnie porozumiewać.
  • Ucząc się z nauczycielem bez przerwy, większość uczniów osiąga jeden poziom języka angielskiego w ciągu kilku semestrów. A nauka w sposób hybrydowy może trwać o połowę krócej. To najlepszy sposób, jeśli chcesz jak najszybciej nauczyć się angielskiego.
  • Widzisz więc, nauka angielskiego jest naprawdę możliwa. Może to być każdy, a w dzisiejszych czasach masz wiele możliwości uczenia się samodzielnie lub z pomocą nauczyciela. Znajomość swojego poziomu angielskiego pozwoli Ci wiedzieć, od czego zacząć.
OgłoszeniaWażne Informacje

Pobieranie materiałów w soboty

Wznawiamy pobieranie materiału do badań w soboty od dnia 06.06.2020 r. w godzinach 7:00 - 10:00.
Zapraszamy

Wyniki On-Line

Mając na uwadze bezpieczeństwo oraz wygodę naszych pacjentów, wyniki badań laboratoryjnych można teraz bezpłatnie sprawdzić poprzez nasz system informatyczny.

Adres internetowy portalu do sprawdzania wyników badań przeprowadzonych w naszym laboratorium: https://wyniki.cla.zabrze.pl:9443/web/action/secure/common/start

Dostęp do wyników on-line jest realizowany po uprzednim złożeniu w rejestracji wypisanego formularza z danymi do założenia konta.