-->

O nas

Centralne Laboratorium Analityczne jako Niepubliczny Zakład Diagnostyki Laboratoryjnej powstało w sierpniu 2000 roku. Wcześniej działało w strukturach ZOZ w Zabrzu.
Po przekształceniach i reorganizacji powstał:

Niepubliczny Zakład Diagnostyki Laboratoryjnej
Centralne Laboratorium Analityczne
Dr n. med. Grażyna Kasprzyk


NZDL Centralne Laboratorium Analityczne wpisane jest w rejestrze Wojewody Śląskiego, zarejestrowane w Krajowej Ewidencji Medycznych Laboratoriów Diagnostycznych prowadzonym przez Krajową Izbę Diagnostów Laboratoryjnych. Obecnie zatrudniamy kadrę fachową odpowiednio przygotowaną i wyszkoloną, w tym doktorów nauk medycznych i specjalistów w zakresie analityki klinicznej. Cały personel jest nieustannie szkolony i rozwija swoje zdolności i wiedzę, a długoletni staż w zawodzie gwarantuje ich fachowość i perfekcyjności w wykonywanej pracy. Pracownicy mają do dyspozycji nowoczesną aparaturę podłączoną do zaawansowanego programu obsługi laboratorium, pracującego w sieci wewnętrznej. System ten wykorzystuje kody paskowe, a automatyczny czytnik skierowań, przekazuje dane zamieszczone na nich do poszczególnych aparatów na pracowniach. Aparaty po przeprowadzeniu analiz w materiale badanym, przesyłają wyniki na serwer, gdzie są sprawdzane i zatwierdzane do wydruku przez przeszkolony personel, a następnie drukowane, walidowane przez diagnostów i rozsyłane do kontrahentów oraz wydawane dla pacjentów indywidualnych. Pracujemy w oparciu o system jakości nad którym nadzór pełni Kierownik laboratorium oraz Pełnomocnik ds. jakości. Laboratorium stawia na jakość usług i dlatego wdrożył system zarządzania jakością ISO 9001 oraz uczestniczy w różnych programach kontroli jakości organizowanych między innymi przez:
  • Centralny Ośrodek Jakości Badań w Diagnostyce Laboratoryjnej w Łodzi
  • Instytut Hematologii i Transfuzjologii w Warszawie
  • Regionalnne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach
  • EUROIMMUN - Niemcy
W kontrolach tych Laboratorium uzyskuje oceny bardzo dobre, co przekłada się bezpośrednio na jakość wyników badań pacjentów.
Z naszych usług korzystają pacjenci indywidualni jak również kierowani z poradni i gabinetów lekarskich.

Certyfikaty i zaświadczenia:

Centralne Laboratorium Analityczne w Zabrzu

Aparatura medyczna

w laboratorium


Najnowsze osiągnięcia w dziedzinie analityki medycznej dostępne są dla każdego pacjenta naszego laboratorium.

Wykaz badań

dostępnych


Zapraszamy do zapoznania się z ofertą i do korzystania z naszych usług!